Parkujú autá na chodníkoch aj vo vašom meste? S ParkDots ich určite zvládnete

02.10.2023 , Kontrola parkovania, Parkovanie na chodníkoch
Parkujú autá na chodníkoch aj vo vašom meste? S ParkDots ich určite zvládnete

Legislatívna zmena, ktorá vstúpila do platnosti 1.10.2023, priniesla celoplošný zákaz parkovania na chodníkoch s výnimkou vyznačených miest.

Podľa platnej novely zákona nesmú chodník používať iní účastníci cestnej premávky ako chodci. Neplatí to pre cyklistov, pre vodičov samovyvažovacieho vozidla alebo ak dopravnou značkou, alebo dopravným zariadením je určené inak, alebo ak ide o zastavenie alebo státie bicykla, alebo motocykla, pri ktorom ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra.

Ako si mestá poradia s touto novinkou? Odpoveďou je ParkDots Enforcement aplikácia

ParkDots Enforcement aplikáciu prepája najmodernejšie technológie s expertnými znalosťami z oblasti parkovania.

Ponúka veľmi jednoduchú a rýchlu možnosť nahlásenia nesprávneho parkovania a jeho riešenia v režime subjektívnej alebo objektívnej zodpovednosti. Naša mobilná aplikácia je vysoko efektívny nástroj na zavedenie poriadku v parkovaní v meste.

Prispôsobíme ju požiadavkám legislatívy, cieľom ako aj možnostiam rozpočtu. Nasadiť ju dokážeme už do 2 týždňov od podpisu zmluvy.

Aké sú jej kľúčové vlastnosti?

  • Kompletná evidencia priestupku, vrátane fotodokumentácie vozidla a dopravného značenia.
  • Možnosť riešenia priestupku na mieste v režime subjektívnej zodpovednosti.
  • Dotiahnutie údajov o vozidle a držiteľovi z verejných registrov.
  • Možnosť vytvorenia podkladu na rozkaz pre riešenie v režime objektívnej zodpovednosti.
  • Jednoduchá konfigurácia a rýchle uvedenie do prevádzky.

Vo videu detailne popisujeme, ako aplikácia funguje, ako ľahko sa ovláda a akým prínosným pomocníkom je pre mestskú políciu. Samozrejme popisujeme jej širšie možnosti, nahlásenie nesprávneho parkovania na chodníku je však veľmi užitočnou súčasťou funkčného záberu aplikácie.

Inšpirujte sa inovatívnymi mestami aj vy

Naše riešenia na kontrolu parkovania (aplikácia a skenovacie autá) už dlhodobo pomáhajú v mnohých slovenských mestách:

Prievidza  //  Topoľčany  //  Bratislava  //  Košice //  Banská Štiavnica  // Trnava //  Stará Ľubovňa  // Čadca // Liptovský Mikuláš // Dolný Kubín // Ilava // Dunajská Streda // Partizánske // Humenné // Nové Zámky

Enforcement aplikácia - ParkDots

Len v tomto roku boli prostredníctvom našich technológií skontrolované viac ako 4 milióny EČV a v systéme ParkDots bolo spracovaných bezmála 400 tisíc hlásení o neoprávnenom parkovaní, väčšina z nich v režime objektívnej zodpovednosti.

ParkDots je bezbolestné riešenie parkovania – či už pre menšie okresné alebo veľké krajské mesto.

S ParkDots získate prehľad o obsadenosti parkovacích miest, najvýhodnejší spôsob úhrady parkovného cez mobilnú appku, bezzáťažové vydávanie rezidentských kariet či efektívnu kontrolu oprávnenosti parkovania.

Potrebujete poradiť?

 V ParkDots máme odborníkov s expertnými znalosťami v oblasti parkovania, ktorí vám radi pomôžu. Prejdeme si s vami konkrétnu situáciu a poskytneme podporu v celom procese riešenia.

Ozvite sa nám!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri