Inšpirujte sa mestami, ktoré parkujú s jednotkou v mobilných platbách na Slovensku

06.12.2023 , Aplikácia, Parkovné cez aplikáciu, Platba cez aplikáciu
Inšpirujte sa mestami, ktoré parkujú s jednotkou v mobilných platbách na Slovensku

Zaoberáte sa otázkou, ako vodičom vo vašom meste uľahčiť parkovanie? Stále hľadáte vhodný prístup? Vyberte si skúseného partnera, ktorý vám pomôže s nastavením optimálneho a efektívneho riešenia pre vás.

Či už ste menšie alebo veľké mesto, ParkDots vám ponúka najmodernejšie technológie s expertnými znalosťami z oblasti parkovania. Vaše požiadavky prispôsobíme potrebám obyvateľov, cieľom samosprávy, legislatíve aj vášmu rozpočtu.

Ako začať? Skúste platbu parkovného!

ParkDots je najpoužívanejšia mobilná parkovacia aplikácia na Slovensku. Stovky tisíc vodičov v 16 slovenských mestách cez ňu denne zrealizujú tisíce platieb.

Prečo?

 • Ponúka platbu cez Apple Pay, Google Pay alebo bezpečne uloženú platobnú kartu.
 • Je vhodná aj pre majiteľov služobných telefónov či turistov.
 • Má viac ako 250 000 registrovaných používateľov a vyše milión spoľahlivo vydaných parkovacích lístkov ročne.
 • Natívna iOS aj Android aplikácia.
 • Integrovaná v ČSOB Smartbanking aplikácii.
 • Dostupná vo viacerých jazykoch (vrátane ukrajinčiny).
 • Podporuje minútovú tarifikáciu, je fér k vodičom.
 • Umožňuje použitie časových kreditov.
 • Plne napojená na systém kontroly parkovania.

Pre mesto je aplikácia spojená s nižšími nákladmi v porovnaní s parkomatmi či SMS platbami. Platba prostredníctvom aplikácie je rýchla, intuitívna a bezpečná. Implementácia je jednoduchá, systém vo vašom meste nasadíme už do 2 týždňov od podpisu zmluvy.

 

ParkDots-uz-16x-na-slovensku

Aktuálne mobilnú aplikáciu ParkDots využívajú mestá Bratislava, Košice, Čadca, Modra, Nové Zámky, Topoľčany, Partizánske, Prievidza, Ilava, Banská Štiavnica, Liptovský Mikuláš, Stará Ľubovňa, Humenné, Žiar nad Hronom, Dolný Kubín a Senec.

Funguje už vo vašom meste platobná aplikácia? Nevadí! Dnes sa stáva štandardom, že v mestách ich funguje niekoľko. Vodiči si tak môžu vybrať. Európskymi mestami sa inšpirovala Bratislava, Košice, Žilina, Liptovský Mikuláš a pridávajú sa ďalšie. Pridajte sa aj vy!


Uvažuje vaše mesto o komplexnejších zmenách v parkovaní?

Vďaka ParkDots rezidenčnému parkovaniu budú obyvatelia vášho mesta spokojne parkovať pred svojím domom. Celý proces vydania parkovacej karty vybavia online do 10 minút. Ako jediní prinášame napojenie na štátne registre v spojení s vysokou mierou automatizácie schvaľovania.


Bez kontroly to nepôjde!

Aby regulácia a nové pravidlá fungovali naozaj dobre, je dôležité vybrať si aj spoľahlivé riešenie na kontrolu oprávnenosti parkovania. ParkDots aj tu ponúka riešenia s využitím najmodernejších technológií na rozpoznanie EČV s plnou podporou režimu objektívnej zodpovednosti:

 • Aplikácia na kontrolu parkovania
 • Skenovacie auto

ParkDots Enforcement – špecializovaná mobilná aplikácia na kontrolu parkovania slúži na kontrolu dodržiavania pravidiel parkovania v teréne. Je vhodná pre menšie a stredne veľké mestá. Mestské hliadky dokážu priamo cez telefón s použitím aplikácie zistiť oprávnenosť parkovania daného vozidla, a to jednoduchým nasnímaním EČV.
Aplikácia je vhodné riešenie aj na nahlasovanie nesprávneho parkovania napríklad na chodníkoch. Uvedenie tejto služby do prevádzky garantujeme do 2 – 3 týždňov od podpisu zmluvy. Aktuálne ju využíva viac ako 15 slovenských miest.

Skenovacie auto – mobilná technológia, ktorú využijú väčšie mestá. Rozpoznáva evidenčné čísla vozidiel automatizovane, pričom priestupky sú spracovávané v režime objektívnej zodpovednosti. S presnosťou 98 % dokáže skontrolovať tisíce vozidiel za hodinu bez ohľadu na počasie či svetelné podmienky. Skenovacie auto nájdete už v 5 slovenských mestách.


Parkovanie vo vašom meste?
ParkDots je to riešenie. A bodka.

ParkDots v sebe zahŕňa všetky technológie potrebné pre úspešné zvládnutie parkovacej politiky v malom meste aj metropole. Zrejme nebudete potrebovať všetko, čo máme. Ale máme všetko, čo budete potrebovať.
V súčasnosti ParkDots systémy a riešenia využíva takmer 40 slovenských a európskych miest. Napíšte nám! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri