Prečo platiť parkovanie cez mobilnú aplikáciu? (výhody pre vodiča)

23.08.2022 , Aplikácia, Parkovné cez aplikáciu
Prečo platiť parkovanie cez mobilnú aplikáciu? (výhody pre vodiča)

Smartfón sa stal každodenným pomocníkom ľudí. Často ho nepustíme z dohľadu aj celý deň, je prvou voľbou pri hľadaní informácií a hlavným prostriedkom, cez ktorý spolu komunikujeme. Spája nielen ľudí medzi sebou, ale aj ľudí s inými technológiami a zjednodušuje nám život. A platí to aj pri parkovaní (mobilná aplikácia na parkovanie).

Súčasťou našich životov sa podobne ako telefóny stali aj osobné autá. Dostať sa z bodu A do bodu B je vďaka autám rýchle a pohodlné. Ale čo s autom, keď prídete do cieľa vašej cesty? Treba ho predsa zaparkovať! A to čo najrýchlejšie, bezpečne a podľa platných pravidiel.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že zo štatistík vyplýva, že až 95 % času autá stoja? Sú zaparkované či už na parkoviskách, v garážach, alebo na iných priestranstvách.

Prečo dve veci nespojiť? Aj parkovanie musí ísť s dobou, ktorá sa stále viac digitalizuje. Klasické parkovacie lístočky, na ktorých bolo nutné vyznačiť predplatený čas či platba v hotovosti za parkovanie u zodpovednej osoby sa postupne stávajú minulosťou. Na parkoviská a do ulíc prichádzajú technológie a inovácie, ktoré celý proces parkovania a platby zjednodušujú, odľahčujú ulice a šetria životné prostredie.

Mobilná aplikácia na parkovanie a benefity používania

Mobilná apka je jednoduchým, rýchlym a bezpečným nástrojom na platbu parkovného. Po zaparkovaní stačí vytiahnuť telefón z vrecka a doslova za pár sekúnd je parkovné uhradené. Bez hotovosti, bez hľadania parkomatu a bez fyzického lístočka.

Aké hlavné výhody získa vodič pri používaní ParkDots?

 1. Bezstarostné zaparkovanie auta

Aplikácia ParkDots pomáha vodičom už v úvode ich plánovanej cesty. Vďaka mapám a GPS navigácii odnaviguje vozidlo na vyhľadané parkovisko. Dokonca mu v niektorých prípadoch umožní navigáciu na voľné parkovacie miesto (v prípade miest s inštalovanými parkovacími senzormi).

Okrem navigácie a informácií o obsadenosti parkoviska privíta aj nasledovné funkcie:

 • rýchle overenie ceny za parkovanie,
 • možnosť filtrácie parkovísk podľa zadefinovaných parametrov,
 • zobrazenie nabíjacích miest pre elektromobily (ZSE nabíjacie stanice),
 • uloženie obľúbených parkovísk.

Aplikácia ParkDots - náhľad používania

2. Pohodlná platba za parkovanie

Veľkou výhodou je rýchlosť a pohodlnosť platby za parkovanie. Platba prebieha online, prostredníctvom mobilu a jedným klikom (pri registrovaných používateľoch). Už žiadne hľadanie drobných, parkomatu či osoby, ktorá vám predá parkovací lístok.

Celú platbu zvládnete cez aplikáciu vo vašom mobile. Parkovné tak uhradíte kedykoľvek a odkiaľkoľvek. A navyše je tu možnosť jednoduchého predĺženia lístka. Táto funkcia vám dá voľnosť a odbremení vás od pocitu, že sa musíte ponáhľať k autu. Notifikácia vás včas upovedomí o konci platnosti lístka (15 minút pred ukončením platnosti) a vy si ho opäť jedným ťahom predĺžite.

Dievča v parkovacej garáži

Výhodou je aj vystavenie daňového dokladu o platbe parkovného, ktoré si môžete dať do účtovníctva ako náklad. Túto funkciu ocenia najmä majitelia firemných áut.

3. Registrácia a nastavenie profilu

Čo ešte viac urýchli platbu za parkovanie? Odpoveď je registrácia. Zadaním základných údajov ušetríte ďalší čas. V apke budete mať uložené EČV vozidla, údaje o karte a budete si môcť jednoducho pozrieť históriu parkovania.

Viete, že? Do aplikácie ParkDots sa môžete prihlásiť s rovnakými údajmi, ako sa prihlasujete do parkovacieho systému PAAS. V aplikácii uvidíte vďaka prepojeniu systémov svoje parkovacie karty (rezidentskú, návštevnícku, bonusovú) a budete ich môcť využívať. Viac o ParkDots a PAAS.

Naša mobilná aplikácia patrí k overeným pomocníkom. Spĺňa tie najprísnejšie bezpečnostné kritériá stanovené skupinou Deutsche Telekom a vaše údaje o platobnej karte sú bezpečne uložené na strane Tatra banky.

ParkDots - mobilná aplikácia na parkovanie a jej benefity

Výhody a funkcie ParkDots

ParkDots aplikácia pochádza z dielne slovenskej firmy PosAm, ktorá je na trhu už viac ako tridsať rokov. Pre používateľov a ich pohodlné parkovanie na systéme denne pracuje niekoľkočlenný tím špecialistov, ktorí neustále robia na vylepšeniach.

Výhody ParkDots app, ktoré oceníte:

 • je zadarmo,
 • je dostupná pre operačné systémy Android aj iOS,
 • zaplatíte ňou za parkovanie až v 13 slovenských mestách,
 • využiť ju môžete v obchodných centrách (Eurovea, nákupné centrum NIVY),
 • môžete ju využiť na súkromných parkoviskách so závorou (napríklad garáže SABA v BA),
 • obsahuje rýchle vyhľadávanie parkovacích zón a parkovísk (funguje na základe lokalizácie a číselných označení),
 • jednoducho vás bude navigovať na parkovisko alebo voľné parkovacie miesto,
 • umožňuje jednoduchú registráciu a zapamätanie platobných údajov,
 • vaše parkovacie oprávnenia máte v mobile – vždy poruke,
 • ukladá históriu parkovaní,
 • vystaví vám účtovný doklad o parkovaní,
 • je prepojená s bratislavským parkovacím asistentom PAAS (rovnaké prihlasovacie údaje),
 • môžete s ňou používať návštevníckubonusovú kartu (PAAS) a čerpať kredity,
 • umožňuje parkovanie na dobu kratšiu ako 30 minút (pri čerpaní časového kreditu z návštevníckej/bonusovej karty v BA),
 • môžete si zakúpiť lístok v predstihu,
 • dočasne si môžete zmeniť EČV na parkovacej karte (PAAS).

Stiahnite si aj vy aplikáciu ParkDots a užívajte výhody, ktoré ponúka mobilná aplikácia na parkovanie, či už parkujete v Bratislave, Nových Zámkoch, Humennom alebo v inom meste. ParkDots je tá appka. A bodka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri