Parkovanie v Bratislave

Parkovanie v Bratislave

Zmeny v parkovacej politike hlavného mesta, ktoré koncom roka 2021 vstúpili do platnosti, so sebou priniesli veľa noviniek a vyznať sa v tom celom môže byť náročné. Ponúkame jednoduchý prehľad.

Bratislava a PAAS

Systémom PAAS hlavné mesto zavádza reguláciu parkovania.

Od 1.12.2021 obyvatelia prvých troch pilotných zón – Krasňany, Tehelné pole a Dvory 4 v Petržalke – majú možnosť registrovať sa a získať rôzne typy parkovacích oprávnení buď v pohodlnom on-line režime, alebo návštevou kontaktných miest, ktoré mesto pre tento účel zriadilo.

Viac na www.paas.sk.

PAAS a ParkDots

Dodávateľom informačného systému pre mesto je spoločnosť PosAm so svojim systémom ParkDots. ParkDots v Bratislave integruje päť štátnych registrov – Register fyzických osôb, Register právnických osôb, Register adries, Kataster nehnuteľností a Národnú evidenciu vozidiel – vďaka čomu prináša unikátnu digitalizáciu v praxi a občan si svoje parkovacie karty dokáže vybaviť pohodlne z domu.

Parkovacie karty

Parkovacie karty

Rezident regulovanej zóny alebo Bratislavčan, ktorý predmetnú zónu navštevuje, si požiada o príslušnú parkovaciu kartu alebo si svoje karty spravuje vo webovej aplikácií https://permits.parkdots.com.

Podrobný návod ako sa registrovať je tu https://support.parkdots.com/instructions/co-tu-najdete. Všetko je možné vyriešiť online, alebo v kontaktnom mieste, ich zoznam nájdete tu: https://paas.sk/kontakt.

V prípade potreby je k dispozícii email podpora, alebo telefón: 0800 222 888.

Platba parkovného a mobilná aplikácia

ParkDots mobilná aplikácia s funkčnosťou pre regulované zóny v Bratislave je k dispozícii!

Používajte ParkDots appku na platbu parkovného alebo čerpanie časového kreditu z návštevníckej/bonusovej karty v regulovaných zónach.
S ParkDots zaplatíte aj parkovné v garážach a na súkromných parkoviskách v Bratislave a v ďalších mestách na Slovensku.

Mesto Bratislava prichádza s novinkou, ktorú sme v ParkDots úspešne implementovali!

S ParkDots v hlavnom meste za parkovanie nepreplatíte, zaplatíte len za skutočný čas, ktorý ste využili na parkovanie. Cena sa prepočíta na základe skutočného trvania parkovania podľa minútovej tarifikácie. Minimálna platená transakcia, ktorú mesto vyžaduje, je 15-minútový parkovací lístok.

Všetky mestá a miesta, kde môžete appku použiť, nájdete tu. Aplikáciu si môžete stiahnuť tu.