Parkovanie v Bratislave

Parkovanie v Bratislave

Zmeny v parkovacej politike hlavného mesta, ktoré koncom roka vstúpili do platnosti, so sebou priniesli veľa noviniek a vyznať sa v tom celom môže byť náročné. Ponúkame jednoduchý prehľad.

Bratislava a PAAS

Systémom PAAS hlavné mesto zavádza reguláciu parkovania.

Od 1.12.2021 obyvatelia prvých troch pilotných zón – Krasňany, Tehelné pole a Dvory 4 v Petržalke – majú možnosť registrovať sa a získať rôzne typy parkovacích oprávnení buď v pohodlnom on-line režime, alebo návštevou kontaktných miest, ktoré mesto pre tento účel zriadilo.

Viac na www.paas.sk.

PAAS a ParkDots

Dodávateľom informačného systému pre mesto je spoločnosť PosAm so svojim systémom ParkDots. ParkDots v Bratislave integruje päť štátnych registrov – Register fyzických osôb, Register právnických osôb, Register adries, Kataster nehnuteľností a Národnú evidenciu vozidiel – vďaka čomu prináša unikátnu digitalizáciu v praxi a občan si svoje parkovacie karty dokáže vybaviť pohodlne z domu.

Parkovacie karty

Parkovacie karty

Rezident regulovanej zóny alebo Bratislavčan, ktorý predmetnú zónu navštevuje, si požiada o príslušnú parkovaciu kartu alebo si svoje karty spravuje vo webovej aplikácií https://permits.parkdots.com.

Podrobný návod ako sa registrovať je tu https://support.parkdots.com/instructions/co-tu-najdete. Všetko je možné vyriešiť online, alebo v kontaktnom mieste, ich zoznam nájdete tu: https://paas.sk/kontakt.

V prípade potreby je k dispozícii email podpora, alebo telefón: 0800 222 888.

Platba parkovného a mobilná aplikácia

ParkDots mobilná aplikácia s funkčnosťou pre regulované zóny v Bratislave je k dispozícii!

Používajte ParkDots appku na platbu parkovného alebo čerpanie časového kreditu z návštevníckej/bonusovej karty v regulovaných zónach.
S ParkDots zaplatíte aj parkovné v garážach a na súkromných parkoviskách v Bratislave a v ďalších mestách na Slovensku.
Všetky mestá a miesta, kde môžete appku použiť, nájdete tu. Aplikáciu si môžete stiahnuť tu.