Úspešný test ZSE Drive Intelligent parking a senzorov vo vozovke

11.03.2020 , Senzory
Úspešný test ZSE Drive Intelligent parking a senzorov vo vozovke

ParkDots od marca monitoruje obsadenosť parkovacích miest vyhradených pre nabíjanie elektromobilov na jednej z najvyťaženejších staníc pri Fresh Markete v Bratislave. Výsledky pilotného projektu veľmi rýchle presvedčili spoločnosť ZSE o užitočnosti tohto riešenia. Službu ZSE Drive Intelligent parking preto plánujú rozšíriť do celej siete nabíjacích staníc ZSE Drive.

ParkDots využíva na monitorovanie obsadenosti parkovacích miest senzory umiestnené vo vozovke. Vďaka vyhodnoteniu dát z nabíjacej stanice ZSE Drive a z parkovacej platformy ParkDots je možné identifikovať miesta, ktoré sú obsadené a už na nich neprebieha nabíjanie, alebo sú obsadené neoprávnene. Spoločnosti ZSE, ktorá prevádzkuje nabíjaciu stanicu, pomáhajú tieto dáta zlepšiť efektivitu používania týchto miest, čo pre vodičov znamená vyššiu dostupnosť nabíjania a hodnotnejšie informácie.

Senzory umiestnené vo vozovke

ParkDots kombinuje najmodernejšie mobilné, cloudové a IoT technológie s cieľom zlepšiť parkovanie. Systém môže v reálnom čase sledovať obsadenosť parkovacích miest a zabezpečiť navigáciu k tým voľným, umožňuje platbu za parkovanie a mnoho ďalších užitočných funkcií. Vodičom skracuje čas pri hľadaní voľných miest, uľahčuje platbu, zvyšuje pohodlie. Platforma poskytuje cenné informácie o správaní vodičov a využívaní parkovacích miest, ktoré je možné ďalej zužitkovať.

ParkDots tvorí súčasť ponuky Deutsche Telekom pre Smart city. Hoci bol ParkDots uvedený na trh iba v minulom roku, využívajú jeho služby vodiči a samosprávy už v siedmich v slovenských mestách: Trnava, Trenčín, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Prievidza, Nitra, ale aj v mestskej časti Karlova Ves v Bratislave. O užitočné služby ParkDots sa stále viac zaujímajú aj súkromní prevádzkovatelia parkovísk, čo dokazuje aj úspešný pilot v ZSE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri