ParkDots je najsympatickejšia aplikácia pre smart parking

28.01.2020 , Aplikácia
ParkDots je najsympatickejšia aplikácia pre smart parking

ParkDots zvíťazil v ankete portálu MojAndroid o najsympatickejšiu aplikáciu pre smart parking na Slovensku. Za prvé tri týždne volilo ParkDots až 72% zo 163 hlasujúcich. ParkDots je oficiálnym produktom skupiny Deustche Telekom pre oblasť smart parkingu pre región DT Europe z dieľne PosAm.

Hlasovanie verejnosti potvrdilo názor technických a produktových expertov zo skupiny Deutsche Telekom. Tí ešte v marci vybrali ParkDots spomedzi konkurenčných riešení ako oficiálne riešenie skupiny Deutsche Telekom pre región DT Europe. Keďže ParkDots vyvíja PosAm, prevzal tým na seba rolu doménového experta skupiny Deutsche Telekom pre oblasť Smart parking.

„Je veľkým ocením našej práce, že nielen špecialisti z Deutsche Telekom, ale aj verejnosť pozitívne  vníma skvelé funkcie a ľahkú použiteľnosť a prehľadnosť nášho riešenia. Do jeho vývoja sme venovali veľa úsilia a veríme, že sa ParkDots dokáže presadiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí“, povedal Michal Bróska, produktový riaditeľ PosAm. „Aktuálne ParkDots využívajú obyvatelia a samosprávy v Trnave, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši a Bratislave a sme v rokovaní s ďalšími mestami na Slovensku. Záujem prejavili aj viaceré subjekty v zahraničí“ doplnil Martin Budaj, produktový manažér PosAm.

ParkDots, ako aplikácia pre smart parking, je kombináciou najmodernejších mobilných, cloudových a IoT technológií. Okrem platby za parkovanie ponúka vyhľadanie voľného miesta najbližšie k bodu záujmu a navigáciu k nemu. To však nie je všetko. Vodič sa môže nechať navigovať späť k autu, dostane upozornenie v prípade nečakaného odchodu vozidla z parkovacieho miesta a samozrejme môže si dobu parkovania na diaľku predĺžiť.

Kľúčovými prvkami riešenia ParkDots sú mobilná aplikácia pre používateľov a centrálny riadiaci systém umiestnený v cloude. Celé riešenie môže byť doplnené o nenápadné senzory vo vozovke, ktoré v reálnom čase odosielajú informácie o obsadenosti konkrétneho miesta. Platforma je schopná riešiť parkovanie nielen na uliciach (on-street), ale mimo nich (off-street) a efektívne prepájať rôzne systémy do jedného inteligentného riešenia. ParkDots – komplexná aplikácia pre smart parking.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri